Životný štýl. Zvládanie stresu,príroda, ľudia a JA.

Možno sa ti to nezdá, ale každodenný stres môže spôsobiť skutočne veľké problémy. Rovnako ako aj nedostatok pohybu a pobytu v prírode, na čerstvom vzduchu a slnku, nedostatok lásky a priateľstva či priestoru pre seba samého.
Zistiť viac
Životný štýl je jednou z 3 častí FitHero Výzvy

Základné návyky

Stres je tichý zabiják. Celého tvojho životného štýlu, zdravia, ale aj kondície. Návyky vedúce k jeho zvládnutiu sú preto základom aj pre ostatné oblasti. Dôležité je tiež nájsť rovnováhu medzi prácou, rodinou, priateľmi a samým sebou.
Zvládanie stresu
Stres netreba považovať len za negatívny faktor. Je s nami od začiatku. Je jedným z mechanizmov nášho prežitia. Takýto stres je však krátkodobý. Pri dlhodobom strese sú jeho účinky na naše telo úplne odlišné a majú vyrazne negatívny dopad na celý náš organizmus, naše zdravie, myslenie i náladu. Návyky vedúce k potlačeniu stresu je preto potrebné uprednostniť a uplatňovať na každodennej úrovni.
Pobyt v prírode
V prírode sme sa ako spoločnosť zrodili a v prírode sme prežili aj väčšinu našej histórie. S prírodou sme jednoducho spätí a či si to chceme alebo nechceme pripustiť, príroda nás istým spôsobom ukľudňuje a dodáva nám energiu. Navyše s prírodou je spojený aj pobyt na čerstvom vzduchu a slnku. Všetky tieto návyky na nás pôsobia blahodarne a zbavujú nás stresu.
Rodina a priatelia
Vždy sme ako ľudia žili v komunitách. Nie ako jednotlivci, ale ako dvojice, malé a veľké skupiny, rodiny s množstvom príbuzných. Bežné boli objatia, dotyky, čas strávený spolu, rodinné oslavy, lov a iné spoločné tradície. Dnes sme prepojení cez internet po celom svete a žijeme sami odlúčení od ostatných. To čo bolo pre nás bežné pred pár desiatkami rokov, je pre nás bežné tisíce rokov a len v poslednej dobe sme sa od tohto spôsobu života vzdialili. Odporúčame ti vytvoriť si návyky, ktoré ti pomôžu viac času tráviť s rodinou a priateľmi.
Osobný priestor
Povieš si, ak som stále sám, mimo spoločnosť, rodinu a priateľov, musím mať na seba dostatok času. Zabúdaš však určite na jednu dôležitú vec. Byť sám a byť sám so sebou je príliš veľký rozdiel. Odporúčame ti každý deň si nájsť dostatok času na seba, svoje myšlienky, nápady, vlastné pocity. Vytvoriť si návyky, ktoré vedú nielen k analýze vlastných potrieb a pocitov, ale aj k sebavzdelávaniu a sebarealizácii.
2
Hodiny pre rodinu denne
4
Hodiny pre seba týždenne
Viac o obsahu
Názory našich prvých používateľov

"Dlho sa mi nedarilo dosiahnuť svoj cieľ. Príliš som sa stresovala a všetko moje snaženie dopadalo neúspešne. Návyky na zbavenie sa stresu mi výrazne pomohli."

Nikdy som si neuvedomovala ako málo času trávim s priateľmi a rodinou. Rovnako som si nevšimla ani to, že pri všetkom tom strese strácam samú seba a prestávam robiť to, čo ma baví. Postupne sa zase snažím vrátiť späť, sama k sebe. FitHero mi pomáha v tom, že som si uvedomila, čo všetko bežné mi v živote začalo chýbať.
Stáňa Č.
Pracujem v kancelárii. Od rána do večera. Spravidla mimo slnečné svetlo. Slnko vidím len cez okno. Tiež veľa sedím. FitHero mi prinieslo malé zmeny, s veľkými výsledkami. Cez obed sa chodím prechádzať do parku, raz za čas zájdem aj na menší výlet do prírody a cítim sa úplne inak. Zlepšila sa mi aj imunita.
Vladimír V.
Je skvelé z času na čas niekoho objať, zasmiať sa na skvelom vtipe, uvedomiť si, aký je život krásny. Jediný problém - častokrát na to zabúdame, lebo sme zavalení množstvom informácií. Občas stačí aj malé "poštuchnutie" a opäť vás to nakopne. Toto poštuchnutie je pre mňa FitHero Výzva.
Katka V.
FitHero aplikácia

Prehľadný obsah

E-booky s prehľadným vyhľadávaním, infograficky spracovaným obsahom, návodmi, radami a tipmi ako uspieť. A samozrejme úlohy na každý deň.
VYTVORIŤ ÚČET
3 rozhodujúce oblasti
Všetky tri oblasti sú rovnako dôležité. Žiadna z nich nemá prioritu pred inou. Zameraj sa preto na vytvorenie návykov v každej z nich bez rozdielu.
Výživa
Zníženie toxicity, tráviaci systém, živiny a pitný režim.
Viac o výžive
Pohyb
Menej sedenia, viac pohybu, tréning a kvalitná regenerácia.
Viac o pohybe
Životný štýl
Zvládanie stresu, pobyt vonku, rodina a čas pre seba.
Viac o výzve

Často kladené otázky

Napíš nám
Nenašiel si odpoveď na svoju otázku?
Pošli nám správu
Aký obsah nájdem v tejto časti FitHero Výzvy?
Súčasťou časti Životný štýl nie sú telesné cvičenia, tréningy ani potraviny. Ponúkame ti však niekoľko úloh a niekoľko špeciálnych protokolov, ktoré ti pomôžu zmeniť viaceré dôležité návyky. Zároveň v tejto časti nájdeš elektronické dokumenty, ktoré ti vysvetlia všetky úlohy a spôsob ich zvládnutia. Niektoré úlohy a elektronické dokumenty obsahujú aj praktické návody a cvičenia, ktoré je potrebné vykonávať pre splnenie úloh. Spravidla sa jedná o úlohy spojené so zvládaním stresu.
Aké sú postavené jednotlivé úlohy?
Jednotlivé úlohy sú zamerané na postupné zvládnutie všetkých oblastí časti FitHero Životný štýl. Niektoré z nich sú denné, iné týždenné. Naučíme ťa v nich ako lepšie zvládať stres, chodiť do prírody, na čerstvý vzduch a slnko, venovať sa rodine a priateľom, ale stále si nájsť dostatok času aj pre seba.
Nie je táto časť skôr doplnkom ostatných dvoch?
Myslíme si, že hlavne vďaka úlohám zameraným na zvládanie stresu je táto časť rovnocenná s ostatnými časťami FitHero Výzvy. Stres a jeho pôsobenie na zdravie a kondíciu človeka je do značnej miery podceňovaný a nevenuje sa mu dostatočná pozornosť. Aj pri dodržiavaní ostatných oblastí sú výsledky častokrát horšie ako by v skutočnosti mohli byť. Preto je táto časť, vrátane ostatných tém, ktoré k zvládnutiu stresu prispievajú, veľmi dôležitou súčasťou FitHero Výzvy.
Obsahuje časť Životný štýl aj nejaké špeciálne úlohy?
Áno aj v tejto časti sme pre teba pripravili niekoľko zaujímavých špeciálnych úloh. Nebudú súčasťou Výzvy úplne od začiatku, ale postupne ti ich pridáme v jej priebehu.
Je možné viaceré úlohy plniť aj súčasne? Alebo každá úloha musí byť plnená jednotlivo?
Samozrejme, plnenie úloh môže byť aj navzájom kombinované a nie je potrebné ich plniť jednotlivo. 60 minútovú prechádzku môžeš spojiť s prechádzaním sa v prírode alebo parku, na slnku a dokonca aj s rodinou alebo priateľmi. Záleží len na tvojich schopnostiach a fantázii ako jednotlivé úlohy skombinuješ. A ver nám, ich plnenie ti nezaberie priveľa času a budeš sa cítiť perfektne.